Zobacz jak prosta jest nasza platforma księgowości online

i wypróbuj ją za darmo!

Korekty faktury VAT wzór

Błędy na fakturach VAT muszą być skorygowane, innego wyjścia nie ma. Jednak na fakturze nie wolno kreślić ani nanosić jakichkolwiek poprawek. Do skorygowania nieprawidłowości służą korekty faktury VAT wzór których możemy znaleźć w Internecie, a także posłużyć się odpowiednią opcją w swoim programie do obsługi księgowej naszej firmy.

Korekty faktury VAT wzór są przydatne, jeśli szukamy ‘gotowca’, który podpowie nam, jak ma wyglądać faktura korygująca, jakie elementy zawierać powinna i w jakiej sytuacji tego typu dokument wystawić należy. Jak wiadomo, nie ma jednego określonego wzoru, który każdy przedsiębiorca stosować powinien wystawiając faktury korygujące. Przestrzegać należy jednak przepisów, które jasno regulują jakość informacji i danych, które w korekcie musza się obowiązkowo znaleźć.

Korekty faktury VAT wzór są dostępne w różnych formatach – pdf, Excel, można również zaopatrzyć się w gotowe druki takich dokumentów. Druki takie wymagają jedynie uzupełnienia danych we właściwych kolumnach, jednak wszystko odbywa się ręcznie. Posługując się programem do faktur możemy szybko wystawić fakturę w wersji elektronicznej. Zgodnie z przepisami, do faktury elektronicznej można wystawić korektę w formie elektronicznej. Jednak w przypadku przeszkód technicznych lub formalnych, dopuszczalna jest również korekta faktury VAT w formie tradycyjnej, czyli papierowej. Ważne, by odbiorca potwierdził jej otrzymanie i zapoznanie się z nią. Bez tego nie możemy odliczyć podatku VAT należnego od sprzedaży.
Jesteś zainteresowany?
Sprawdź naszą ofertę
Zielony przycisk rejestracji
Wypróbuj aplikację do księgowości online
45 dni na próbę za darmo!