Zobacz jak prosta jest nasza platforma księgowości online

i wypróbuj ją za darmo!

Faktura VAT wzór excel

Comiesięczne wystawianie faktur to sposób na dokumentowanie sprzedaży towarów i usług w ramach prowadzonej przez podatnika działalności gospodarczej. Jest wiele programów do fakturowania, można korzystać z gotowych druków faktur, z oprogramowania na płytach, a także z aplikacji internetowych. Zależnie od preferencji użytkownika, narzędzia do fakturowania są dostępne w sklepach, w sieci, w wersjach wzbogaconych o dodatkowe opcje, w różnych formatach. Przykładowo faktura VAT wzór Excel pozwala wystawiać faktury w popularnym programie Excel. Taki wzór jest dostępny za darmo w internecie i zawiera wszystkie niezbędne na każdej fakturze elementy.

Popularny arkusz kalkulacyjny Excel idealnie sprawdza się jako narzędzie do wystawiania faktur. Każda faktura VAT wzór Excel daje wystawiającemu wiele możliwości dostosowania dokumentu do indywidualnych potrzeb. I tak korzystając z faktura VAT wzór Excel możemy dopasować wygląd faktury do własnych potrzeb lub upodobań, możemy odpowiednio sformatować komórki, a także mamy możliwość wykorzystać odpowiednie formuły, by wyliczyć kwoty brutto / netto czy też wykonać rozmaite obliczenia.

Jednak przyznać trzeba, że dokumenty tego typu wystawiane w Excelu nie wyglądają atrakcyjnie. Faktura VAT wzór Excel wymaga każdorazowo wpisywania właściwego numeru dokumentu i daty jego wystawienia. Program nie zadba o chronologię i numerację dokumentów tak, jak jest to możliwe przy użyciu różnorakich aplikacji do fakturowania. Samodzielnie trzeba również nanosić poprawki w szablonie, jeśli zmienią się przepisy dotyczące wystawiania faktur. Excel nie sprzyja również tworzeniu baz klientów, towarów i usług.
Jesteś zainteresowany?
Sprawdź naszą ofertę
Zielony przycisk rejestracji
Wypróbuj aplikację do księgowości online
45 dni na próbę za darmo!