Zobacz jak prosta jest nasza platforma księgowości online

i wypróbuj ją za darmo!

Faktura VAT druk

Dlaczego przedsiębiorcy zobowiązani są do systematycznego fakturowania transakcji kupna i sprzedaży bądź wykonywania usług na rzecz klientów. Podstawowym rodzajem faktur, które wystawiają przedsiębiorcy są faktury VAT. To nimi posługują się czynni płatnicy VAT.

Faktura VAT druk musi zawierać określone dane, które wymieniają przepisy dotyczące faktur VAT i sposobu ich wystawiania, wypełniania i czasu ich przechowywania. „Ustawa o VAT” z dnia 11 marca 2004 roku mówi, że niezależnie od tego, czy wybieramy do fakturowania aplikację dostępną w Internecie, kupujemy gotowe druki o nazwie faktura VAT druk, czy też pobieramy druki z Internetu, muszą one być prawidłowo wystawione, a do sprzedawanych towarów i usług należy doliczyć odpowiednie stawki podatku VAT.

Faktura VAT druk nie może zawierać błędów – ani w obliczeniach, ani w stawce podatku, ani też w danych teleadresowych kontrahentów. W przypadku pomyłek wystawić należy fakturę korygującą na odpowiednim do tego celu druku.

Zanim wybierzemy jedną z opcji fakturowania warto wiedzieć, że fakturowanie przy pomocy programu komputerowego jest szczególnie wygodne w użyciu i praktyczne, gdyż ogranicza w znacznym stopniu niebezpieczeństwo popełnienia błędów podczas wystawiania faktur. Jest to ważne, gdyż wystawiając każdorazowo fakturę bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za jej poprawność – za wypełnienie wszystkich pól zgodnie z przepisami, za przechowywanie przez określony czas, jak i za czytelność i prawidłowość zapisów.
Jesteś zainteresowany?
Sprawdź naszą ofertę
Zielony przycisk rejestracji
Wypróbuj aplikację do księgowości online
45 dni na próbę za darmo!